سامانه ورود و خروج کاربران سایت

ثبت نام کنید. رایگان است!

مديريت انبار مبتنی بر RFID

گرچه بسياري از کارخانه‌ها و شرکت‌ها از سيستم‌هاي حرفه‌اي مديريت انبار استفاده مي‌کنند، اما هنوز جابجايي و ردگيري کالاها (چه کالاهاي مصرفي و چه کالاهاي بازگشتي) فرايندي پيچيده محسوب مي‌شود. در بسياري از حالات کالاهاي توزيع شده بين واسطه‌‌ها بايستي از يک فرايند توزيع ديگر نيز گذر کنند تا به مقصدنهايي برسند.

anbar

در حال حاضر بيشتر سيستم‌هاي ردگيري از بارکدهاي دو بعدي که بايستي در فاصله‌ي کم و با ديد مستقيم قرار گيرند تا خوانده شوند، استفاده مي‌کنند. اين امر نياز به اسکن دستي دارد و يافتن مکان بارکد بر شيء دارد. علاوه بر اين بارکدها ممکن است در اثر محيط يا در حين انتقال مرطوب يا خراشيده شوند‌ که اين امر اغلب سبب کاهش دقت خواندن توسط بارکدخوان خواهد شد. بدين ترتيب رسيدگي دستي وقت‌‌گير، هزينه‌بر و با احتمال خطاي بالاست.

همچنين اسکن‌هاي زمان‌بندي‌شده يا‌ روش‌هاي‌‌دستي، به‌علت اشتباهات‌سهوي و خطاها نمي‌تواند تضمين‌کند که انبارداري‌ باز هم به‌روز باشد.‌ با‌استفاده از رويکرد‌ برچسب هوشمند شرکت آسانرم‌افزار مي‌توان ‌بصورت بلادرنگ و بدون جابه‌جايي‌اشيا، حضور‌فيزيکي در نزديکي‌آنها و دخالت‌نيروي‌انساني از وضعيت‌‌کنوني آنها و جابه‌جايي‌هايشان اطلاع پيدا کرد.‌ سيستم‌ تمام خودکار آسا امکان آگاهي از وضعيت انبار خواهد شد و مستندات عرضه و دريافت کالا بصورت‌ خودکار توليد‌ خواهند شد. مزاياي زير براي سيستم نام‌برده شده قابل برشماري است:

· امکان رويت کامل موجودي

· دسترسي به تاريخچه‌ي کامل انبارداري

· آگاهي از کاهش سطح موجودي برخي کالاها

· امکان تحويل به موقع

· تأمين فرايند کامل کنترل کالا

· تسهيل مرتب‌سازي کالاها

· کاهش انواع زمان‌هاي جستجوي کالا

· تأمين امنيت بيشتر

· کاهش خطاها

· کاهش کلي هزينه‌هاي مرتب

به جرات می‌توان گفت که هوشمندسازی انبار و تجهیز آن به RFID از پیچیده‌ترین راهکارهای RFID به حساب می‌آید و هر شرکتی توانایی انجام آن را ندارد. در این رابطه شما را به مطالعه مستند کاربردی "مهمترین نکات قبل از هر پروژه انبار با RFID" دعوت می‌کنیم.