سامانه ورود و خروج کاربران سایت

ثبت نام کنید. رایگان است!

گوگل امکان رانندگی برای نابينان را فراهم کرد

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

ايسنا- شركت گوگل پس از تسلط بر دنياي اينترنت، پخش فيلم و ناوبري اكنون با آخرين دستاورد خود قصد دارد امكان رانندگي را براي نابينايان فراهم كند كه مي‌تواند بزرگترين نوآوري آن تا به امروز محسوب شود.
شركت گوگل اين نويد را از اين جهت داده كه تقريبا تمام عملكردهاي خودرو را كه اكنون تحت كنترل انسان قرار داشته، به طور خودكار اجرا مي‌كند.
اجراي اين پروژه چندين سال به طول انجاميده و به طور رسمي در اكتبر 2010 رونمايي شد؛ اما اخيرا گام هاي بيشتري رو به جلو برداشته و به آزمايش رانندگي افراد نابينا در اين خودرو پرداخته كه مي‌تواند زندگي آنها را متحول كند.
گوگل به انتشار ويديويي از يك فرد نابينا با نام استيو ماهان پرداخته كه از اين خودرو براي انجام كارهاي روزمره خود استفاده مي‌كند.
ماهان كه 95 درصد نابينا است از اين خودرو براي فعاليتهايي روزانه خود از جمله خريد استفاده مي‌كند كه براي بسياري از افراد نابينا بدون همراه امكان‌پذير نيست.
اگرچه كاركنان گوگل به همراه راننده در خودروي پريوس تويوتا كه از فناوري اين شركت برخوردار بوده، مي‌نشستند، اما در هدايت خودرو در جريان سفر دخالت نداشتند. اين خودرو كه در ماه دسامبر ابداع و ثبت شده، از دوربين، رادار و ليزر براي حركت ايمن در مناطق از پيش برنامه‌ريزي شده استفاده مي‌كند.
اگرچه به گفته كاركنان، كارهاي بيشتري بايد بر روي اين مفهوم پيش از ورود آن به جاده‌ها انجام شود.

خواندن 1445 بار آخرین بار تغییر یافته سه شنبه, 15 فروردين 1391 11:03


نظرات

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

*
*
*

مقالات