سامانه ورود و خروج کاربران سایت

ثبت نام کنید. رایگان است!

نگران سفرهای خارجی نباشید، مایکروسافت مشکل را حل کرد

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

راسخون-آیا تا کنون برای شما هم پیش آمده که به کشور دیگری سفر کرده و به زبان آنها آشنایی نداشته باشید؟ دیگر لازم نیست نگران باشید!
محققان مایکروسافت در حال کار بر روی برنامه‌ای هستند که صدای شما را تشخیص داده، آن را ضبط می‌کند سپس به زبان دلخواه ترجمه می‌کند.
digitaltrends نوشت: بیایید با هم صادق باشیم! حتی اگر به زبان دوم مسلط هم باشید یادگیری یک زبان دیگر کار بسیار دشواری است.
خوشبختانه ذهن‌های خلاق موجود در مایکروسافت هم این را فهمیده اند و دارند روی برنامه‌ای کار می‌کنند که تن صدای شما را یاد می‌گیرد و آن را به زبان‌های دیگر ترجمه می‌کند.
بر اساس آخرین گزارش MIT’s Technology Review، محققان مایکروسافت به نوعی فن آوری تشخیص صدا پیشرفته دست یافته‌اند که در نهایت روزی به گردشگران این امکان را می‌دهد تا با زیان‌هایی که به آن مسلط نیستند با مردمان سایر کشورها ارتباط بر قرار کنند. علاوه بر این ، این نرم افزار این قابلیت را خواهد داشت که به یک برنامه تدریس زبان خصوصی بسیار کاربر پسند تبدیل شود.
اما این نرم افزار چگونه کار می کند؟ به گفته تیم طراحی کننده ، این برنامه در 3 بخش عمل می کند: در اولین مرحله تشخیص می دهد شما به چه زبانی صحبت می کنید، سپس آن را ترجمه می کند و در آخر صدای ترجمه شده شما را پخش می کند. و علاوه بر اینها این برنامه قادر است صدای شما را حفظ کند و این قابلیت به درد وقتهایی می خورد که نمی خواهید صدای وسیله نقلیه تان که با آن سفر می کنید در پس زمینه صدای شما تاثیر بگذارد.
به گفته محققان مایکروسافت این برنامه به حدود یک ساعت آموزش نیاز دارند ولی در برابر ماهها و حتی سالهایی که طول می کشد تا از طریق راههای سنتی به یک زبان بیگانه مسلط شود اصلا به حساب نمی آید. پیش بینی می شود این برنامه کاربردهای فراوانی خواهد داشت که کمترین آن برقراری ارتباط ساده تر بین دو زبان بیگانه به وسیله فن آوری های پیشرفته است.
در حال حاضر این برنامه بین 26 زبان مختلف از جمله اسپانیایی ، ایتالیایی، انگلیسی و چینی عمل می کند. هنوز درباره اینکه این تکنولوژی چه زمانی در اختیار متقاضیانش قرار می گیرد چیزی گفته نشده است.

خواندن 1744 بار آخرین بار تغییر یافته چهارشنبه, 09 فروردين 1391 11:54


نظرات

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

*
*
*

مقالات