سامانه ورود و خروج کاربران سایت

ثبت نام کنید. رایگان است!

نخ‌های هوشمند برای نظارت بر عوارض بارداری و سلامتی جنین

رای دادن به این مورد
(1 رای)
نخ‌های هوشمند برای نظارت بر عوارض بارداری و سلامتی جنین

تگ‌های پارچه‌ای تعبیه شده در باند شکمی بانوان باردار

یک پزشک، یک مهندس و یک طراح لباس برای ایده‌ای جدید گرد هم آمده‌اند تا درباره طراحی یک باند شکمی جدید تبادل نظر کنند. یک پارچه هوشمند مبتنی بر فن‌آوری RFID برای بانوان باردار با ریسک بالا.

باند شکمی درست شبیه به باند شکمی معمولی است به همان سادگی و کشسانی برای خانم‌های باردار، با این تفاوت که شبیه به یک حسگر عمل خواهد کرد که انقباضات رحمی، الگوی تنفس و حرکت‌های شکم را نظارت می‌کند و داده‌ی مربوط به آن را ثبت می‌کند و در صورت نیاز، به پزشک مربوطه، اطاع خواهد داد.

پارچه هوشمند RFID باند شکمی برای خانم‌های باردار

آنتن‌های بافته شده RFID که تغییر شکل می‌دهند

حسگر باند شکمی از یک آنتن دوقطبی بافته شده تشکیل شده است، که با یک تگ غیرفعال دارای تزویج القایی مجهز شده است. یک ریدر خانگی برای ردگیری و ارسال دیتای باند شکمی عمل خواهد کرد: درست مانند یک پرستار نوزاد. حسگر مورد نظر، سیگنال دریافتی را برای تشخیص تغییر فرم پارچه، استفاده خواهد کرد و دیتا متناظر برخواهد گرداند. در زمان تغییر شکل آنتن، مثلا با تغییر تنفس مادر، فرکانس تشدید، تغییر خواهد کرد. این امر سبب تغییر در قدرت سیگنال دریافتی در ریدر خواهد شد و به ردگیری تغییرات که با کمک تکنیک‌های یادگیری ماشین، کشف می‌شوند و اطلاع‌رسانی متعاقب، کمک خواهد کرد.

شماتیک سیستم ردگیری وضعیت نوزاد و مادر مبتنی بر RFID

 

منبع خبر: 

http://www.engineering.com/DesignerEdge/DesignerEdgeArticles/ArticleID/13366/Smart-Threads-Monitor-Pregnancy-Complications-and-Infant-Health.aspx

 

خواندن 1134 بار


نظرات

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

*
*
*

مقالات