سامانه ورود و خروج کاربران سایت

ثبت نام کنید. رایگان است!

ویندوز8درچین تحریم شد

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
ویندوز8درچین تحریم شد

 دولت چین در اقدامی بی‌سابقه استفاده از رایانه‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز 8 را در برخی ادارات دولتی این کشور ممنوع کرد.

دستور در این زمینه از سوی مرکز خرید دولتی مرکزی چین صادر شده است. بر اساس این دستور رایانه‌هایی که از این پس برای استفاده در نهادهای دولتی خریداری می‌شوند نباید مجهز به سیستم عامل ویندوز 8 باشند.

هنوز مشخص نیست این دستور چه تاثیراتی در بر خواهد داشت. اما دولت چین در سال‌های اخیر صرفا بر خرید آن دسته از محصولات رایانه‌ای که از نظر مصرف انرژی مقرون به صرفه باشند، تاکید کرده است.

هنوز مشخص نیست دلیل این دستور چیست. اما برخی منابع معتقدند علت این مساله عدم کاهش قیمت ویندوزهای فروخته شده به دولت چین است. علاوه بر این چین در تلاش است تا سیستم عاملی بومی ابداع کند و از وابستگی خود به شرکت‌های خارجی برای تامین نیازهای خود در حوزه فناوری اطلاعات بکاهد.

مایکروسافت در واکنش به این مساله ضمن اظهار تعجب تاکید کرده که برای تامین نظر دولت چین در زمینه قیمت فروش ویندوز تلاش خواهد کرد و کماکان سیستم عامل ویندوز 7 را به دولت این کشور خواهد فروخت. در حال حاضر کمتر از دو درصد از کاربران ویندوز در چین از سیستم عامل ویندوز 8 استفاده می کنند.(منبع:آی تی ایران )

 

 

 

خواندن 1733 بار آخرین بار تغییر یافته شنبه, 03 خرداد 1393 08:56


نظرات

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

*
*
*

مقالات