سامانه ورود و خروج کاربران سایت

ثبت نام کنید. رایگان است!

اپل محکوم به پرداخت غرامت 20 میلیون دلاری شد

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
اپل محکوم به پرداخت غرامت 20 میلیون دلاری شد

 

  آبان 1391 - مهر- شرکت اپل برای استفاده از طرح ساعت شرکت ملی راه آهن سوئیس بدون کسب مجوز متهم شده بود مجبور به پرداخت بیش از 20 میلیون دلار غرامت به این شرکت شد.

شرکت اپل در ماه اکتبر با پرداخت کل مبلغ غرامت موافقت کرد تا بتواند به استفاده از صفحه ساعت شرکت ملی راه آهن سوئیس در آی فن‌ها و آی پدهای خود ادامه دهد.

این طرح نمادین توسط هانس هیلفیکر با مجوز این شرکت راه آهن که از آن به عنوان SBB یاد می شود توسط شرکت ساعت سازی Mondaine ایجاد شد و پس از آن این شرکت ساعت سازی در سراسر جهان مشهور شد.

قرار بود مبلغ این توافق محرمانه نگاه داشته شود اما یک روزنامه سوئیسی اقدام به انتشار جزئیات آن در وب سایت خود کرده و در آن به چندین منبع اشاره کرده که خواسته اند نامشان فاش نشود.

شرکت ملی راه آهن از تصدیق این گزارش امتناع کرده است. اما در ماه اکتبر این شرکت تصدیق کرده بود توافقی بین شرکت راه آهن و شرکت اپل حاصل شده تا مجوز استفاده از این طرح صادر شود.

این رویداد پس از معرفی طرح این ساعت در دستگاه های اپل رخ داد که با سیستم عامل iOS جدید (iOS6) کار می کنند.

شرکت ملی راه آهن سوئیس در آن زمان گفت: هر دو طرف برای استفاده از صفحه این ساعت باید به توافق برسند. این یک طرح است که بی تردید جذابیت خود را در عصر دیجیتال از دست نمی دهد. در حال حاضر نیز این طرح نماد نوآوری و اعتماد است.

 

 

 

خواندن 1788 بار آخرین بار تغییر یافته سه شنبه, 23 آبان 1391 12:38


نظرات

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

*
*
*

مقالات